Tesettür Gelin Başı Aksesuarları

Kategori: Genel - 257 viewsYorum Yazın
Tesettür Gelin Başı Aksesuarları

Tesettür Gelin Başı Aksesuarları  

Gelin adayları zevk ve tercihlerine uygun gelinliği seçtikten sonra gelinliklerine uygun aksesuar bulma sürecine girmektedirler. Gelin adaylarının gelinliklerini iyi tanımaları gerekmektedir. Gelinliğin kumaşından gelinliğin üzerinde bulunan dantel işlemelere hatta gelinliğin üzerinde ki boncuk ve taşlara kadar dikkat edilmesi gerekmektedir ve bu detaylara uygun duvak, taç, eldiven gibi diğer aksesuarlar seçilmelidir. Aynı zamanda seçilecek bu aksesuarlar kadar gelinliğe uygun saç modeli yaptırmakta bir o kadar önemlidir. Gelinliğin havasını bozmadan ve gelin adayı kendi tarzından ödün vermeden uygun saç modelini seçmelidir. Açık gelin adayları zevklerine uygun saç modeli ve aksesuar seçerken, tesettürlü gelin adayları da zevklerine uygun tesettür gelin başı modeli ve tesettür gelin başı aksesuarları seçmektedirler.

Tesettürlü gelin adayları için de günümüzde birçok model ve aksesuar bulunmaktadır. Hatta tesettürlü gelinliklerde aksesuar seçimi daha önemlidir. Tesettür gelin başı aksesuarları arasından en çok tercih edilen swarowski dir. İnciler ve swarowski taşlar ile süslenmiş gelin başları gelin adaylarının yüz şekillerine göre tasarlandığı sürece gelin adaylarına farklı bir hava katacaktır. Gelin başında kullanılan swarowski taşlar ve incilerin gelinliğinizde de bulunması daha zengin bir görünüme sahip olmanıza ve taşların ışıltısı arasında daha çok dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Eğer gelinliğinizde dantel işlemeler daha ön planda ise gelin başınızda kullanacağınız türbanında dantelli olması sade görünümünüzün bozulmamasına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra hafif hareketli bir görünüme sahip olmak isterseniz inci küpe kullanabilirsiniz.

Tesettür Gelin Başı Aksesuarları  

Tesettür gelin başı aksesuarları arasından daha gösterişli bir ürün seçmek isterseniz, önü el işi işlemeli olan duvakları tercih edebilirsiniz. Önü el işi işlemeli duvaklar sayesinde gelin adaylarının alnı açılmayacak bunun yanı sıra bu işlemeler de bulunan taşlar gelin adaylarının yüzlerini aydınlatacaktır. Bunun yanı sıra üçgen şeklinde alına doğru gelen aksesuarlar ve bu aksesuarlara bağlı sallanan zincir parçaları hem gelinliğe hem de tesettür gelin başına ayrı bir hava katacaktır. Fakat tesettür gelin başı için tercih edilecek aksesuarlarda dikkat edilmesi gereken nokta, aksesuarların gelinliğin ve gelinin önüne geçecek kadar iddialı olmaması ve gelinin yüzünü küçük gösterecek kadar kaba bir görünüme sahip olmamasıdır.

 

tesettur-gelin -basi-aksesuarlari-16

tesettur-gelin -basi-aksesuarlari-16

Bir önceki yazımız olan Dantelli Duvak Modelleri başlıklı makalemizde Dantelli Duvak Modelleri, gelinlik modelleri ve gelinlik modelleri 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN