Prenses Gelinlik Modelleri

Kategori: Genel - 134 viewsYorum Yazın
Prenses Gelinlik Modelleri

Prenses Gelinlik Modelleri

Prenses gelinlik modeli özellikle kabarık görüntüsü ile kalça kısımlarını kapatıp bel bölgesinin ince görünmesini sağlayan bir modeldir. Adını taşır şekilde siz gelin adaylarını prensesler gibi hissettirecek bir gösterişe sahiptir. Kabarık bir model olması yüzünden ismi, gelinlik çeşitlerinden balo tipi gelinlik ve kabarık gelinlik modelleri şeklinde de anılmaktadır. Ama yinede biz bu isimler altında da ilerleyen zamanlarda sizlerle bilgilerimizi paylaşacağız.

Prenses gelinlik modellerinde belin zarafetini ortaya çıkarmak için muhakkak boyunuz ile orantılı olarak etek kısmının başlangıcını ayarlamanız gerekecek. Gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken konulardan biriside Etek başlangıç yerlerinin olduğunu unutmayın. Beli ince gösterdiniz ancak fazla yukarıdan başlayan bir etek boyu sizi çok biçimsiz şekilde gösterebiliri. Bunun ayarlamasını muhakkak terzinizde modelinizi deneyerek görün. Ve eteğin belden mi yoksa belin biraz daha altından mı başlayacağına üzerinizde duruşuna göre karar verin.

Prenses kesim modellerde farklı birkaç çeşit yer almaktadır. Eteğin kuyruk kısımlarına göre isimlendirilen bu çeşitler kuyruksuz, yarı kuyruklu ve tam kuyruk olacak şekilde isimlendirilirle.

Kuyruksuz prenses kesimde etek boyu sizin boyunuzla orantılı olacak şekilde sağa sola sarkmadan tam bir daire oluşturacak şekildedir.

Yarı kuyruklu prenses kesimde ise etek boyu sizin boyunuzdan çok az arka tarafa doğru uzanan hemen dibinizden sizi takip edecek şekildedir.

Tam kuyruk ise etek boyunun epeyce uzun olduğu ve arkada fazlaca bir parçanın olduğu bir modeldir.

 

Prenses Gelinlik Modelleri

 

Özellikle armut vücut tipine uygun bir gelinlik özelliği taşısa da emin olun elma vücut tipine sahip gelin adaylarımız içinde uygulama önerilerimizi bulacaksınız. Kum saati için neredeyse tüm modeller uygun olduğundan dolayı genelde kum saati formundan bahsetmek istemiyorum. Onlar için özellikle balık modellerde ayrıntı vereceğim.

Armut vücut tipindesiniz ve prenses kesim kullanacaksınız. Ne yapıyoruz? Kalçaları kapatıp ince belimizi ön plana çıkartıyoruz. V model bel kısımları, belinizi muazzam gösterecek bir yapıdadır. Özellikle boyunuz kısa ise eteğin başlangıcını da belden yapmayı unutmayın ki boyunuz iyice kısa görünmesin. Boyu uzun olan gelin adaylarımız ise etek kesimini belin alt kısmından yaparak bacak boyu ile üst kısmını orantılamalıdırlar. Burada boyu uzun gelin adaylarına ilgilerini çekebilecek bir öneri vermek istiyorum. Prenses gelinlik modelini seçtiğinizde topuklu giymek yerine gösterişli babet ayakkabılar giyerek uzun, yorucu ve bir o kadarda eğlenceli, heyecanlı gecede rahatlayabileceğiniz mükemmel bir fırsat ele geçirmiş olacaksınız

Prenses kesim gelinlik modellerini özellikle armut vücut tipine sahip gelin adaylarımız için ön planda tutuyoruz. Bu durumda kesim olarak prensesi seçmeniz demek belinizi ön plana çıkarmak demek ancak bütünlüğü bozmamak adına özellikle normalin altındaki küçük göğüslü gelin adaylarımız göğüs kısımlarını kabarık gösterecek drapeli modelleri seçebilirler.

Elma vücut tipine sahip bir gelin adayımızda bel bölgelerinde yapacağı korse uygulaması ile belini inceltebilir, etli omuz kısımlarını tül veya danteller ile gizleyebilir ve V yaka bir model ile göğüs kısmındaki dekolte ile dikkatleri üzerine toplayabilir.

Bizler “vücut tiplerine daha çok hangi model uyar?” düşüncesini belirtmeye çalışıyoruz. Sizin düşüncelerinizin, tasarımcınız ile birlikte farklı modeller oluşturmak için önemli olduğunu unutmayın. Tasarımcınız yılların deneyimi ile muhakkak ufak dokunuşları size belirtecektir. Siz ne yapmak istiyorsunuz? Nasıl bir gelinlik giymek istiyorsunuz? Bunların kararını gerçekçi olarak vermeyi unutmayın. Elma vücut tipine sahip olup da balık gelinlik modellerini seçmek istiyorum demeyin.Prenses Gelinlik Modelleri

 

Prenses Gelinlik Modelleri

 

Prenses gelinlik modellerinde çoğunlukla straplez modelleri görülmekte olsa da bu sizin isteklerinize göre şekillenebilir. Örneğin dolgun göğüsleri ön plana çıkarmak isterseniz V yaka kullanabilirsiniz. Ancak bel ve etek kısmında yoğunlaşan odakları farklı bir yere daha çekip gösterişten uzaklaşmak yersiz olacaktır. Vücudunuzun üst bölgesinde straplez bir model emin olun daha uygun görünür. Bu bölgede armut vücut tipine sahip gelin adaylarımız çok fazla gösterişten uzaklaşıp sade bir şekil ile omuzları açık bırakıp daha geniş görünmelerini sağlayabilirler. Böylelikle alt ve üst bölgeleriniz arasında orantıyı ağlamış olursunuz. Zaten bel bölgesinde kullanacağınız taş işlemeler yukarının zarafetini üst palanda tutmaya yetecektir. Kumaş olarak da dantel, saten ve organze gibi türleri kullanabilir, etek kısmını tüllerle coşturabilirsin. Gelin adaylarının dantel ve tül tutkusunu bir arada tutan en güzel gelinlik modellerinden biridir.Prenses Gelinlik Modelleri

Duvak olarak ise prenses kesimin çeşidi ile orantılı olacak bir model tercih etmek görüntü olarak daha iyi bir duruş sergileyecektir. Kuyruksuz modellerde şapel tipi duvaklar, yarı kuyruklu modellerde roya

l veya katedral tipi duvaklar ve tam kuyruklu prenses gelinlik modellerinde ise çok uzun royal tipi duvaklar kullanmak gösterişli olacaktır. Ancak bunları bir kalıp içerisine sokmadan isterseniz gelinliğinizi bir bütün olarak düşünerek bir duvak seçerseniz sizler için yine daha güzel olur.

Bir önceki yazımız olan A Kesim Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde A kesim gelinlik modelleri, Armut Vücut ve dekolte hakkında bilgiler verilmektedir.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Prenses Gelinlik Modelleri (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Gülseren dedi ki:

    Prenses gelinliğe en çok yakışan kuyruk kısmı bence. Zarif hatları ön plana çıkartan kabarık gelinlik kuyrukla süslenince mükemmel bir hale geliyor.

YORUM YAZIN