Kişilere Göre Gelinlik Önerileri

Kategori: Gelinlik Seçimi / Genel - 61 viewsYorum Yazın
Kişilere Göre Gelinlik Önerileri

 Kişilere Göre Gelinlik Önerileri

 

Bir önceki yazımızda minyon olan genç kızlarımız için gelinlik modelinde seçim yaparken dikkat edilmesi gereken hususları belirtmiştik. Bu yazımızda ise genç kızlarımızın uzun boylu olanları için gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri belirtelim.

Uzun boylu genç kızlarımız, gelinlik seçiminde minyon tipli genç kızlarımıza göre oldukça daha rahat davranabilirler. Uzun boya sahip gelin adaylarının, gelinlik seçimindeki tercihin çoklu olmasından dolayı isteklerine göre oldukça güzel modelleri bulabilirler. Uzun bir duvağa sahip gelinliğin kesinlikle tercih edilmesi gerekir uzun genç kızlarımız da. Uzun bir duvağa sahip olan gelinlik modeli onlara çok yakışacak ve hoş bir görünüm katacaktır. Boyundan bağlamalı ya da boğazı yaka modellerini seçebilirler. Gayet de yaka modelinde belirttiğimiz modele sahip gelinlik modelleri uzun boylu genç kızlarımıza oldukça yakışacaktır. Bu tarz bir yaka seçiminde insanların dikkatleri sizin üst bölgenizde toplanır ve güzelliğiniz ile düğününüzün keyfini çıkartabilirsiniz. Ayrıca vücut tipine göre gelinlik seçimi yaparken, A Kesim gelinlik modellerini tercih edebilirler. Genellikle uzun boylu bayanlar için uygun olan A Kesim gelinlik modelleri 2015 yılında moda ve trend olarak yer alan bir gelinlik modelidir.

Her gelinlik modeli üzerinizde istediğiniz gibi durmamaktadır. Vücut tipinize uygun bir model seçseniz dahi üzerinizde şık durmayabilir. Bunun ise en büyük nedeni boy ve kilo gibi özellikleri göz ardı etmenizdir. Özellikle boy özelliğini göz ardı edildiği durumlarda, istenilen gelinlik modeli üzerinizde istediğiniz gibi durmayabiliyor. Bunun ise en büyük sorunu yaka modellerindeki boyunuza göre uyumsuzluktur.

Minyon genç kızlarımız, vücut tipine göre gelinlik seçimi yaptığında ise sonrasında boy durumunu da göz altında bulundurarak gelinlik yakası seçimini yapması gerekiyor. Özellikle minyon gelinlerimiz için, halter yaka ve kayık yaka uygun değildir.

Yaka modeline karar verirken dikkat edilmesi gerekmektedir. V-yakalı gelinlik modellerini tercih etmeleri, minyon genç kızlarımız için başarılı ve isabetli bir seçim olabilir. Minyon özelliğe sahip olduğu için V-yakalı gelinlik modeli tercih etmeniz durumunda boyun bölgenizin daha uzun ve çok daha güzel görünmesini sağlayabilir. Askı seçiminde de dikkat edilmesi gerekmektedir. Minyon genç kızlar, kalın askı seçtiği durumda boyunu daha da kısa gösterebilir. İnce bir askı modelini seçmeleri doğru tercih olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Gelin Başı Topuz Aksesuarları başlıklı makalemizde Askılı Gelinlik Modelleri, askılı prenses gelinlik modelleri ve dantelli gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Kişilere Göre Gelinlik Önerileri (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Dilek dedi ki:

    Kişilere göre gelinlik seçimi çok önemlidir. Her ne kadar güncel modeller ve moda takip edilse de önemli olan kişinin kendi vücut tipine uygun gelinliği seçmesidir. Uzun boylu bir bayan ile kısa boylu bir bayan yada kilolu veya zayıf bir bayan aynı gelinlik modelini seçerse hata yapar. Vücudumuz kusurlu taraflarını gizleyecek, güzel yanlarını ortaya çıkartacak modeli tercih etmeliyiz. Aksesuarlar konusunda özgür davranabiliriz. Ama saç ve gelinlik seçimi kişiye özel olmalıdır.

YORUM YAZIN