Balık Kesim Gelinlik Modelleri

Kategori: Genel - 159 viewsYorum Yazın
Balık Kesim Gelinlik Modelleri

Balık Kesim Gelinlik Modelleri

Balık Kesim Gelinlik Modelleri

Balık kesim gelinlik vücut hatlarının ön plana çıkarıldığı, denizkızı veya balık olarak da isimlendirilen gelinlik modelidir. Bu modellerin hepsinin isimleri yine etek kısımlarının duruşu ile adlandırılmaktadır.

Şüphe yok ki gösterişin en önde olduğu bu modelde, vücut hatlarının bütün özellikleri ile ortaya çıktığı bir görüntü sergilenmektedir. Kusursuz bir duruş, fevkalade gösteriş ve mükemmel zarafet hepsi bir arada bulunuyor. Ama kadı kızında da kusur bulunur derler ya işte bu modelde de o kusur “rahatlık”. Balık kesim gelinlik modellerinde maalesef oturmak, kalkmak, gezmek, içindeki rahatlık gibi durumlar sıkıntı olacak. Diğer gelinlik modellerine göre duruşu ile daha şık görünmesi, onun daha sert kumaşlardan oluşmasına neden oluyor. Buda sizlerin hareketlerinde bazı sınırlamalara yol açıyor.

Balık gelinlik modelini seçiyorsanız vücut yapınızı bu modele uydurmanız gerekmekte. Uydurmanız diyorum çünkü kum saati vücut tipi sorunsuz bu modeli kullanabilirken armut vücut tipli gelin adaylarımızın da bazı dokunuşlar yapması şart.

Balık kesim gelinlik modelleri yarı balık ve tam balık olarak ikiye ayrılıyor. Yarı balık olan modellerde gelinlik

Balık Kesim Gelinlik Modelleri

kalçanın alt kısmına tam balık olan model ise dizlere kadar vücudunuzu sarar. Her iki modelde de vücudu saran bölgelerden sonra etek kısmı genişler ve kuyruk kısımlarını oluşturur. Her ikisinde de duruş olarak mükemmel bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca yarı balık modelleri tam balık modellere göre bir nebze de olsa rahattır.

Balık modellerde etek kısmına karar verdikten sonra sıra geldi üst kısmının nasıl olacağına. Vücut hatlarını gösteren bir model olduğu için özellikle dekolte severler için göğüs kısmının dolgunluğu kullanılarak verilecek bir dekolte inanılmaz hatların cazibesinin yanında bu bölgenin de ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Özellikle dekolteden yana sıkıntı duymayan gelin adaylarımızı sırt dekoltesini de beraberinde kullanabilirler. Atletik görünümdeki bir sırt dekoltesi emin olun çok düzel görünecektir. Ancak atletik bir yapı yok ise dekolteyi sadece göğüste toplayabilirsiniz.

Ayrıca straplez veya askılı bir modelde tercih edilebilir. Düşük omuzlu askılı modelleri unutmadan geçmeyelim. Ancak atletik yapılı gelin adaylarımızda omuzlar geniş duracağı için straplez kullanmak istiyorlarsa tül-dantel detayları ile omuz kısımlarını biraz saklarlarsa bu genişliğin göze batmasını engelleyebilirler. Ekstra olarak boyundan askılı bir model seçip sırt dekoltesi oluşturarak da farklı bir kombin oluşturmuş olabilirler. Bu modelde özellikle muhafazakar gelin adaylarımız uzun kollu ve üst kısmı bol boncuklu modelleri tercih edebilirler. Sonuçta sizlerde isteseniz de istemeseniz de odakları üstünüze toplayacaksınız. Bırakında en güzeli olsun.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi balık modellerde kesinlikle öncelik kum saati vücut yapısına sahip gelin adaylarımızdır. Birde uzun boylu olursanız süper olur. Kalça, bel oyuntusu, göğüs dolgunluğu ve omuz genişliği ile birbirine orantılı bir yapı gerekmektedir. Ancak armut vücut tipi ve dikdörtgen vücut yapılı arkadaşlar da, yarım balık modelini güzel dokunuşlar ve belirginleştirmeler ile kullanabilirler. Kısa boylu gelin adaylarımızda kum saati vücut yapısına sahip olabilirler. Bu durumda özellikle yarım balık modelini tercih ederlerse daha iddialı bir model oluşturabilirler. Ancak illa da tam balık gelinlik modeli giymek istiyorsanız; o zaman topuklu bir ayakkabı ve etek kısmını da biraz daha yukarıdan başlatarak bacakların uzun görünmesini sağlamalısınız.

Balık Kesim Gelinlik Modelleri

Gelinliklerin genelinde ipek, saten, organze olduğu gibi balık gelinlikte de bu kumaş türleri kullanılıyor ancak duruşun tam olarak sergilenmesini kolaylaştırmak adına bazı tasarımcı arkadaşlarımız Abraham sateni veya benzeri sert kumaşlar kullanabiliyorlar. Bu durumda mükemmel bir görüntü elde edebiliyorlar belki ama sizinde hareket kabiliyetinizi azaltıyorlar. Bu durumlarda likralı kumaşlar kullanılması birazda olsa senin için hareketini kolaylaştıracak bir durum. Dantel ve tül detayları ile de gelinliği son halini vermeyi unutmayın.

Özellikle dikkatinizi çekmiştir belki, detayları her zaman için sizlere bırakıyoruz. Sonuçta şurda tül burası dantel diyerek görüntünün sizin vücudunuzda nasıl durduğunu göremeden yorum yapmamız maalesef mümkün olmuyor. Özellikle kısa boylu gelin adaylarımız için belirtmek isterim ki tül-dantel geçişlerine dikkat etsinler. Bazı durumlarda boyunuzun daha kısa görünmesine neden olabilirler.

Balık modellerde V yaka, askılı modeller veya U modeller kullanılabilir. Özellikle göğüs kısmı az da olsa normalin altında olan gelin adayları V yaka bir model kullanarak göğüsleri gösterebilirler. Askılı bir modelde oluşan V yaka pozisyonu sizi aldatmasın burada eğer dolgunlaştırmamışsanız göğüsler iyice kaybolabilir. Göğüsler normalin üstünde ise buna gerek kalmadan gayet güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. U model yaka önerilse de görüntü olarak balık model üstüne uyacağını sanmıyorum. Yinede tercih sizin. Ayrıca straple modelleri daha çok dolgu ile desteklenmiş küçük göğüslü gelin adaylarımız için öneriyoruz. İri göğüslü gelin adaylarımız straplezden kaçınabilirler.

Sıra geldi duvak seçimlerimize. Etek boyumuza göre seçeceğimiz duvaklarımız bu modellerde bence ön plana fazlaca çıkıp vücudumuzu örtmesin derim bu yüzden iki şekilde duvak kullanabilirsiniz. İlk giriş için uzun katedral veya şapel duvak, günün hareketi başlayınca da dirsekleri geçmeyecek yine katedral veya şapel duvak seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Prenses Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde Armut Vücut, Armut vücut tipi ve Balık gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Balık Kesim Gelinlik Modelleri (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Duygu dedi ki:

    Balık kesim gelinlik modelleri vücuduna güvenen bayanların tercihidir genelde. Hoş ve zarif bir görünüm elde etmenin en güzel yoludur.

YORUM YAZIN