A Kesim Gelinlik Modelleri

Kategori: Genel - 78 viewsYorum Yazın
A Kesim Gelinlik Modelleri

A Kesim Gelinlik Modelleri

A Kesim Gelinlik Modelleri

A Kesim gelinlik modeli, vücudun üst tarafı olan göğüs bölgesinde toplayıcı bir özellik oluşturup etek kısmında A harfi şeklinde aşağı doğru inen bir modeldir. En sık tercih edilen modeldir. Bununda en başlıca nedeni gelin adaylarının, yorucu düğün gününde rahat etmek istemeleridir. Çünkü bu model diğer modellere göre çok rahat, her ortamda ve fiziki özellikte uygun bir şekilde kullanılabilmesidir. Özellikle moda tasarımcıları bu modeli boyu uzun gösterdiği için kısa boylu gelin adaylarına şiddetle tavsiye ediyorlar.

Tüm vücut tiplerine uygun bir şekilde ayarlanabilir bir gelinlik modelidir. A Kesim Gelinlik Modelleri, kısa ve orta boylu, kalçaları geniş, büyük basenli gelin adaylarımızın kurtarıcısı rolünü üstelendiğini belirtebiliriz. Ancak illaki şunlar kullanacak dersek kesinlikle dikdörtgen ve elma vücut tipli gelin adaylarımızın kullanmasını tavsiye ediyoruz. Tabi burada bel kısmını korse ile inceltmek ve göğüsleri de öne çıkartmak gerekecek. Böylece etek kısmında A şeklinde bir gösteriş ile duruşu tamamlamış olacağız.

NOT: Vücut tiplerinizi öğrenmek için muhakkak bu yazılarımızı inceleyiniz.

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler – Dikdörtgen Vücut Tipi

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler – Armut Vücut Tipi

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler – Elma Vücut Tipi

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler – Kum Saati Vücut Tipi

 

A Kesim Gelinlik Modelleri

A kesim gelinlik modeli ismini etek kısmının A şeklinde oluşunda almaktadır. Özellikle prenses modellerle karıştırılmamalıdır. Bu modelde inanın tüm kumaş türlerini rahatça kullanabilirsiniz. Biz özellikle kumaş türlerinde gelin adaylarının zevklerini ön plana çıkarmalarını bekliyoruz. Tül, saten, organze, dantel gibi detayları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Buradaki kombinleri siz ve gelinliğinizi dikecek olan terzinize bırakıyoruz.

A Kesim gelinliklerde özellikle vücudunuzun üst kısmını göze alarak yaka tercihlerini yapmalısınız. Önerilerimiz straplez, kayık yaka ve V yaka ile göğüs dekoltesi oluşturabileceğin modeller. Burada dikkat etmen gereken göğüs ölçülerin olacak. Küçük ölçülerde kayık yaka, büyük ölçülerde ise straplez veya V yaka tercih edebilirsin. Göğüs ölçülerinin küçük olduğu gelin adaylarımızda yine Straplezi tercih edebilirler ama dolgu sütyen kullanmaları iyi olur. Ancak göğüs ölçüleri büyük olan gelin adaylarımız dekolteyi abartmazlarsa iyi olur. Keza böyle bir günde görünmez kazalara görünmeyin…

Duvak modelleri için ise özellikle boy olarak birkaç tavsiyemiz olacak. Boylu boyunca bir duvak tavsiye etmiyoruz. Kol hizasında ya da parmaklarınıza kadar uzanana bir model sizlere yeterli olacaktır. Gelinliğinizdeki detayları da göz önüne alarak klasik tül veya boncuk işlemeli bir duvak seçebilirsiniz.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

A Kesim Gelinlik Modelleri (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Nalan dedi ki:

    A Kesim gelinlik modeli benim en çok beğendiğim modellerden biridir.
    Özellikle ince belli bayanların zarif bedenlerini ön plana çıkartması sebebiyle tercih edilir.

YORUM YAZIN