Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Kum Saati Vücut Tipi

Kategori: Gelinlik Seçimi - 76 viewsYorum Yazın
Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Kum Saati Vücut Tipi
  • Kum Saati Vücut Tipi

Vücut tipleri arasındaki en orantılı vücut yapısı kum saati şeklidir. Adının verdiği hakkı verircesine şekil olarak benzer yapıda iseniz kusur bir yapıda olduğunuzu kabul etmek gerek. Omuz ile kalçanın orantılı olduğu, bel kısmının ise aynı zarafete sahip bir şekilde inceliği, göğüslerin ise dolgun bir yapıya büründüğü bir vücut tipi.

Herkesin sahip olmak isteyip de bir türlü yemekten vazgeçemediği ve bir türlü ulaşamadığı vücut yapısı. Ne olursa olsun nasıl olursanız olun hayalini kurduğunuz bir şekil ve buna göre de gelinlik hayalleri. Özellikle armut vücut tipine sahip gelin adayları bu özellikte gelinlik tercih etmeye çalışıyorlar. Her gelin adayı hayal kurabilir ve bu günde en güzel olmak isteyebilirler. Ancak gerçekleri göz ardı ederek bir tercih yapmanız hayallerinizin tam tersini elde etmenize neden olacaktır. Vücut tipinizi önceki makalelere de bakarak belirleyip ona göre bir gelinlik modeli seçmeniz kesinlikle sizi hayallerinizin de ötesine götürecek bir güzelliğe ulaştıracaktır.

Kum saati vücut tipi gerçekten kusursuza yakın bir görünüm sergiler. Hele birde boyunuz uzun ise emin olun hangi model gelinlik tercih ederseniz edin küçük dokunuşlarla mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yakası, eteği, omuz örtüleri boyun veya omuz askıları ne istiyorsunuz onu söyleyin sadece. Hangi özelliğinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız onu çıkarın size kalmış. Ancak bu görünümde bir yapınız varsa söylediğimiz gibi birde boyunuz uzun ise bütün özelliklerinizi ortaya çıkarın ve balık gelinlik modellerini tercih edin. Herkesin gözü sizin üzerinizde olsun. Olması gerektiği gibi 🙂

Ölçü olarak tahmin edin ideali nedir? Sanırım çok zor bir soru oldu :))) Evet 90-60-90 ölçüleri idealidir. Bu ölçülerin orantıları da 87-57-87 veya 97-65-97 gibi yine kum saatine uygun ölçülerdir. Sizlerde yine bu ölçülerin orantılarında bir vücut yapısında iseniz kum saati vücut tipine sahipsiniz demektir. Burada kilolu yada zayıf olmanız önemli değil. Önemli olan bu oranlardır. Kilolu iseniz kilonuzu kapatacak dokunuşlarla etli kısımlarınızı örtebilirsiniz ki kum saatini bozar diye bir kural yoktur.

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Kum Saati Vücut Tipi

 

Böyle bir vücudunuz varsa gelinlik modelini tercih ederken en kararsız kalacak ayrıca da en avantajlı olacak bir vücut yapısına sahipsiniz. Sonuçta emin olun istediğinizi giyin ve çıkın oynayın. Ancak vücudun her türlü modeli kaldıracak kadar kusursuzda neden basit bir model seçesin ki? İddialı bir gelinlik modeli tercih edip dekoltelerle süsleyip kusursuz bir görünüme sahip olman kesinlikle tercihimizdir. O kalçaları balık modelleri ile ortaya çıkarıp ideal göğüsleri de dekolte ile süslemen gösterişte zirve yapmanı sağlayabilir. Hele ki derin sırt dekolteleri bu zirveleri tekrarlamanı sağlayacaktır. Balık modellerde minik adımlar seni zorlayacak olursa yarı balık modelleri ile de iddianı sürdürebilirsin.

Emin olun bu modelde ne istiyorsanız onu yapabilirsiniz. Ancak siz siz olun dökümlü modellerden uzak durun. Dekolte size göre değilse bile yine balık modelleri kullanmamanız için hiçbir sebep yok. Tesettürlü gelin adayları da dekoltelerden uzak durarak balık modellerini rahatlıkla kullanabilirler.

Ancak bu tarz bir vücuda sahip olup da hatlarını göstermek istemiyorsan ve dekolte beni bozar diyorsan kayık yakaya sahip omuzlar tül ve dantel işlemeli şekilde olabilecek A kesim düz bir modelde tercih edebilirsin. İki parçalı gelinliklerde farklı modeller arasında kendine yar bulacaktır. Ancak bütünlüğü bir nebze azaltacağı için biz pek tavsiye etmiyoruz.

Normal olarak düşünüldüğünde V yaka bir gelinlik modeli ve dekolte, ortaya çıkan kalça ve göğüsler zarafeti katlayacaktır. Straplez gelinlik modellerinde de M yaka ve dekolteyi abartmadan kullanabileceğiniz diğer modeller. Straplez gelinlik modellerinde yada dekoltelerde özellikle çok iddialı açıklıklar önermiyoruz. Keza çok hareketli ve yoğun bir günde kazalara kurban gitmenizi istemeyiz. Ancak unutmayın daha sakin düğünlerde cesaret sizin son zirveniz olabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Elma Vücut Tipi başlıklı makalemizde A kesim gelinlik modelleri, düğün ve elma vücut hakkında bilgiler verilmektedir.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Kum Saati Vücut Tipi (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Çiğdem dedi ki:

    Kumsaati vücut tip en avantajlı gelin adayıdır. İstediği modeli tercih edebilir. Öncelikle göğüs dekoltesi kullanabilir. Bele oturan bir model seçebilir. Tıpkı bir yelpazeyi andırabilir.

YORUM YAZIN