Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Elma Vücut Tipi

Kategori: Gelinlik Seçimi - 98 viewsYorum Yazın
Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Elma Vücut Tipi
  • Elma Vücut Tipi

Elma vücut tipine sahip iseniz kalçalarınız ve beliniz birbirine yakın, dolgun göğüsler ve geniş omuzlara sahip bir yapınız vardır. Bu durumda sizi en sıkıntıya sokacak kısım bel kısmı olacak. Kalçalara yakın olan bir beli ortaya çıkarmak için biraz sıkıntıya girip korse kullanman gerekecek. Dolgun göğüsler incelen bel ile orantılandığında gayet güzel bir görünüm yakalayacaktır.

Bir diğer unsurda omuzlar. Omuzları kapalı bir model seçebilirsin. Kalın askılı bir model ile omuzları kapatıp kullandığın korse ile beli ortaya çıkarır ve dolgun olan göğüslerini ön planda tutabilirsin. Tabi burada en belirgin özelliğin göğüsler oluyor. Ancak incelttiğin belin göğüslerinin önüne geçmemeli. Bu yüzdende göğüste hafif bir dekolte ile dikkatleri buraya toparlaman gerekecek. Ancak fazlasını da önermiyoruz. Çünkü zaten göğüslerin dolgun olduğu için hafif bir dekolte onları öne çıkarman için yetecek.

Bu vücut tipindeki gelin adaylarımıza straplez modellerden uzak durmalarını öneriyoruz. Bu durumda geniş omuzlar, etli kollar, dolgun göğüsler hepsi birbirine karışacak ve hoş olmayan görüntülere yol açacaktır.

Vücut ölçülerine bakıldığında 95-75-85 gibi görünmesine rağmen zayıf gelin adaylarında 92-68-80, kilolu gelin adaylarında ise 96-76-86 olarak görünebilir. Bu ölçülere orantı kurarak kendi ölçülerinizle bu vücut tipine uygun olup olmadığınızı bulabilirsiniz.

Elma Vücut Tipi

Uzun boylu arkadaşlar özellikle balık modeller üzerine durmak istiyorlar. Ancak emin olun sadece uzun olmak tek başına balık model gelinlik giymek için yeterli değil. En azından içinizde kalmaması için deneyip ne demek istediğimizi anlamanız sizin içinde iyi olacaktır. Uzun boylu olup da elma vücut tipinde de olabilirsiniz. Maalesef vücut tipiniz boyunuzla orantılı olarak değerlendirilmiyor. Bu durumda yapacağınız tek şey kısa etek boylarındaki gelinlikler seçerek belinizi inceltip omuzları kapatmanızdır. Farklı gelinlik tercih edecekler için eğer bacak boyları da uzunda bu fikir onlar için biçilmiş kaftan.

Sizler özellikle A Kesim Gelinlik Modelleri üzerinde duracak ve gelinliğin üst bölgesinde yapacağınız dokunuşlarla günün en güzeli olacaksınız. Bu kısımda sizin için V yaka modeller başı çekecek. Açık bir V yaka göğüslerde fazla dekolteye kaçmadan omuzları kapatan bir askı kısmı sizi emin olun çok güzel gösterecektir. Yarım kol tül detayları da özellikle dirsek ile omuz arası kısımları etli olan gelin adaylarımız için oldukça kullanışlı olacaktır. Böylece geniş omuzları kapatıp göğüsleri ön palan çıkartmış olacaksınız.

Bu modellerde korse kullanmayıp kemer ile birlikte göğüs altından göğüs oyuntularını belirginleştirerek bel kısmını olduğundan daha ince gösteren bir model oluşturabilirsin. Üst kısımdaki değişiklikler için yukarıda belirttiğimiz özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Armut Vücut Tipi başlıklı makalemizde Armut Vücut, Armut vücut tipi ve gelin adayları hakkında bilgiler verilmektedir.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Elma Vücut Tipi (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Gonca dedi ki:

    Elma vücudlarda en büyük sıkıntı göğüs belgesini gizlemektir. Bu durumda en ideal model sırtı açık, beli tam saran ve etekleri kavisli bir model tercih etmektir.

YORUM YAZIN