Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Armut Vücut Tipi

Kategori: Gelinlik Seçimi - 95 viewsYorum Yazın
Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Armut Vücut Tipi
  • Armut Vücut Tipi

Uzmanlar, moda tasarımcıları veya moda ile ilgili kişiler vücut tiplerini benzetme yönünden gerçekten iyi iş çıkartmış görünüyorlar. Armut vücut tipi de gerçekten isminin hakkını veriyor. Bu vücut tipinde en göze çarpan özellik ince bir bel ve dolgun kalçalar.  Dolgun kalçalar deyince akla önce Jennifer Lopez sonra Kim Kardashian gelir herhalde. Neyse siz onları boş verin ve kendinize bakın. Burada önemli olan sizlersiniz.

Armut vücut tipinde omuzlar kalça ve bele nazaran biraz sönük kalıyorlar. Göğüs kısımları normal veya normalin aşağısında kalabilir. Göğüsler normalin üstüne çıktıkça omuzların genişlemesine ve kum saati bir yapıya geçişinize olanak sağlıyor (Bir sonraki yazımız Kum Saati Vücut Tipi Olacak). Armut vücut tipine sahip gelin adaylarımız günlük hayatta giydikleri pantolonlarda özellikle kalçaların oturması bel kısmının ise bol kalması gibi durumlarla karşı karşıya kalıyorlar. Belirttiğimiz üzere burada sizleri ön plana çıkaracak olan kesinlikle ince bir bel olacak. Eğer göğüslerde normal bir yapıda ise bel ve göğüsler fora. Kalça kısmını bu modelde pek göstermek gibi bir durumumuz yok. Daha çok saklamaya yönelik olacak. Bu yüzden daha çok A kesim ve prenses modellere yöneleceksiniz. Unutmayın eğer boyunuz uzun ve göğüslerde normal ya da normalin üstünde ise vücut tipi Kum Saatine dönüşür ve balık modelleri devreye girer.

Armut tipi vücut tipinde bel ölçüsü 65’ i geçmezken kalçada 100’ ün altına inmez. Göğüsler ideal ölçüsünde veya idealin altında olmak kaydı ile ideale çok yakın ölçülerde olmaktadır.85-90 diyebiliriz. Bu ölçüler haricinde zayıf bir yapıda olduğunuzu var sayarsak 85-62-102 veya 87-63-107 gibi ölçülere de sahip olabilirsiniz. Her yazımızda belirtmekten sıkılmayacağımız bir şey var ki “kesinlikle bu verdiğimiz ölçüler armut vücut tipidir, başka ölçüler olamaz” demiyoruz. Sizler bu vücut ölçülerini baz alarak kendi vücut tipinizi belirleyeceksiniz. Kilolu bir armut vücutlu ya da zayıf bir armut vücutlu olabilirsiniz.

 

Armut Vücut Tipi

Gelinliği seçmemizin vakti geldi sanırım. Burada en göze çarpan özellik olarak ne demiştik? Kalça ve bel. Normal şartlarda günlük kıyafetlerinizde en göze çarpan yeriniz kalçalar oluyordur. Kimse En güzel kısmınızı yani belinizi görmez. Biz ne yapacağız göze çarpan kalçalarımızı saklayıp en harika yerimiz olan belimizi ortaya çıkaracağız. Buda öncelikle A kesim Gelinlik modelleri ile olacak. Diğer seçeneğinde prenses model olacak. Ancak yukarıda belirttiğim durumlardan boy olayını unutmadan söyleyeyim. İlla hayalimdeki balık modelini giymek istiyorum diyorsanız, boyunuz uzun yada uzatabiliyorsanız ve göğüslerinizde yok derseniz birkaç destek ile balık modele uyabilirsiniz. Ancak göğüsleri ortaya çıkarmak için gelinlik altına dolgulu bir sütyen şart ve omuzlar muhakkak açık olacak.

(Göğüsleri büyük olmayan ve göğüslerini daha belirgin yapmak isteyen gelin adaylarının muhakkak dolgulu sütyen kullanması gerekiyor). Kapatıp iyice yok etmeyelim. Normal şartların gelinlik modelleri kesinlikle A kesim ve prenses kesim modelleridir. Bu modellerde etek kısmı aşağı doğru çok zarif bir şekilde A harfinin verdiği açı ile giderken omuzlarınızın da kapanan kalçalarla aynı hizada gibi görünmesini sağlar. Zarif bir bele yoğunlaşan odaklar size zarafeti getirecek düşüncelerin gelmesini sağlayacak.

 

Armut Vücut Tipi

Yaka olarak omuzları biraz daha kalçalara yakınlaştıracak modeller seçmen gerekecek. Bunların başında kayık yaka geliyor. Diğer alternatifte boyundan bağlamalı olabilir. Kayık yaka gelinliği omuzlardan taşıması gerekeceği için omuzları kapatması belki sorun olabilir. O yüzden Straplez bir gelinlik modeli üstüne tül ile dantel işleme olmuş bir örtü sizi daha güzel gösterecektir. Boyundan bağlama da ise omuzlar dışarıda kalacağı için omuzların olduğundan geniş görünmesine yol açacaktır. Bu vücut tipinde gözelerin belden kaymamasını sağlamak için derin göğüs dekoltesini tavsiye etmiyoruz. Dekolte kullanacaksan straplez modelde M yaka kullanman gerekecek. Ama belin zarafeti biraz ikinci plana atılabilir. Dekoltenin diğer bir alternatifi de V yaka olabilir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Dikdörtgen Vücut Tipi başlıklı makalemizde Dikdörtgen Vücut, dikdörtgen vücut tipi ve gelin adayları hakkında bilgiler verilmektedir.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Armut Vücut Tipi (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Zeliha dedi ki:

    Armut vücuda sahip bir kişi için en ideal model bele tam oturan aşağıya doğru açılan bir model seçmektir. Böylece bel bölgesinin zarifliğini ön plana çıkartmış oluruz. Ayrıca sırt dekoltesi kullanmak da çok şık olabilir.

YORUM YAZIN