Helenistik Gelinlik Modelleri

Kategori: Gelinlik Modelleri - 721 viewsYorum Yazın
Helenistik Gelinlik Modelleri

Helenistik Gelinlik Modelleri

 

 Helenistik gelinlik modelleri Antik Yunan döneminden kalma eşsiz tasarımlar sunan gelinlik modelleri olarak dikkat çekiyor. Günümüz modasında çok geniş bir yer alan bu gelinlik modelleri farklı stillere de yön vermesiyle tek kollu gelinlikler olarak drapeli tarzları ile günümüze göre modernleştirilerek moda dünyasına kazandırılıyor. Sadelikleri, elegan görünümleri ve modern tarzları ile farklı bir gelinlik isteyenlere alternatif oluyor. Romantik bir stilin öne çıktığı bu muhteşem gelinlikler kendine has tarzlarıyla öne çıkıyor.

 

Helenistik gelinlik modelleri genellikle yaz gelinleri için düşünülebilirken kır düğünlerinin neredeyse vazgeçilmezi oluyor. Kabarık gelinlik modelleri tercih etmeyerek daha sade bir seçim yapmak isteyenler için ideal olan bu gelinlikler sade ve dar kesimleriyle dikkat çekiyor. Uçuş uçuş elbise detaylarıyla ve uzun dudaklarıyla dikkat çeken bu gelinlik modelleri ihtişamlı pelerin detayları ile farklılaştırılıyor. Taşlarla süslenmiş tarzlarıyla da helenistik tarzdan çıkmayan bohemden kalma bir tarz sunuluyor. Doğal, sade ve göz yormayan tasarımlarıyla tercih edilen bu gelinlik modelleri kır düğünü, kumsal düğünü ve yaz düğünlerine çok yakışıyor.

Bir önceki yazımız olan Yarım Balık Gelinlik Modeli başlıklı makalemizde Askılı Gelinlik Modelleri, askılı prenses gelinlik modelleri ve dantelli gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Helenistik Gelinlik Modelleri (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Derya dedi ki:

    Helenistik gelinlik modelleri eski Yunan tarzının bir yansıması olarak karşımıza çıkan çok zarif modellerdir. Özellikle yaz aylarında doğal kır düğünlerinde çok tercih edilir. Canlı çiceklerle yapılan taç tarzı duvaklar ile muhteşem görünümler sağlar.

  2. ersal dedi ki:

    Merhaba,

    yukarıda papatyalı helen elbisesini çok beğendik nasıl bulabiliriz yardımcı olabilirmisiniz…