Balo Gelinlik Modelleri

Kategori: Gelinlik Modelleri - 86 viewsYorum Yazın
Balo Gelinlik Modelleri

Balo Gelinlik Modelleri

Balo gelinlik modelleri prenses gelinlik modelleri ile aynı özelliklere sahip bir gelinlik modelidir. Kabarık bir eteğe sahip ve bel kıvrımlarının ön planda tutulduğu modelin bir diğer özelliği ise özellikle atletik yapılı gelin adaylarımız için söyleyebileceğimiz sırt dekolteleri olacaktır.

Biraz daha şaşalı bir görüntü hissi uyandırsa da buradaki dokunuşlar tamamen sizin elinizde. Özellikle askısız straplez modellerin duruşunu tamamladığı belirtilse de emin olun askılı derin sırt dekolteleri de bu modeli inanılmaz cazip kılmakta.

Bu gelinlik modelinde aşağıya gittikçe belli özelliklerde tüllerle kabaran ve askısız şekilde tasarımı ön planda tutulan bir yapı içerisindedir. Özellikle armut vücut tipine uyabileceğini belirtmekte yarar var. Her zaman söylediğimiz gibi bel detaylarını ön planda tutuyoruz. Peki beli kalın adaylarımız elma vücut tipi yapıda olanlar. Onlarda mecburen korse kullanacaklar. Korse fazla abartmadan hafif bir kıvrım oluşturup bele şeklini verdikten sonra göğüsler için kullanılacak dekolte, diğer kısımlardaki kusurlarınızı görünmez kılabilir.

 

Balo Gelinlik Modelleri

 

Zayıf gelin adaylarının daha kolay gelinlik seçtiği aşikâr. En fazla bir göğüs dolgusu ile işi bitirebilirler. Ancak dolgun gelin adaylarımız bazı dokunuşlar ile bu gelinlik modelini de rahatlıkla kendilerine uydurabilirler. Normal şartlarda balo gelinlik modellenin aşağı tarafa doğru desenleri ve dikimleri zayıf veya dolgun gelin adaylarımız için farklılık gösterecektir. O yüzden etek seçimi kısmında vücudunuza uyacak bir şekil tercih edilmesi gerekli bir modeldir.

Herkes tarafından maddi boyutları ön planda tutulan trend gelinlik modelleri ise balo gelinlik modellerinden daha arka planda gibi düşünülse de emin olun bu gelinlikleri ucuza bulmak 2017 yıllında da çok zor olacak.

Özellikle kapalı mekânlar da kullanmanız adına da yakışır bir durum sergileyecektir. Kır düğünleri için daha sade modellere yönelmeniz daha iyi olacaktır.

 

Balo Gelinlik Modelleri

 

İpek, saten kumaşlarının dantel ile kullanılması ve taş işlemeler revaşta tutmaya devam edecek görünüyor. Vücut yapısına göre seçeceğiniz üst bölgenizdeki boncuk işlemeler özellikle üst kısmı daha zayıf gelin adaylarımız için gösterişi burada toplamak adına birebir. Dolgun göğüslü ve dekolte isteyen adaylarımızın gösterişe gereği kalmayacak gibi. Bu durumdaki gelin adaylarımız V yaka modelleri düşünebilirler.

Duvak olarak şapel, royal veya katedral tipi duvaklarında biraz daha uzunlarını tercih edebilirler. Ancak unutmayın ki seçilen gelinliğe göre bir tercih yapmak sizler için daha iyi olacaktır.

Bu model özellikle prenses kesim modeller ile birebir örtüşmekte olduğu için prenses kesim gelinlik modelleri makalemize de bir göz atmanızı tavsiye ederim.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Balo Gelinlik Modelleri (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Halenur dedi ki:

    Çok güzel gelinlik modelleri mevcut. Özellikle gelin saçı, gelin ayakkabısı ve gelin makyajları harika.

  2. Suzan dedi ki:

    Ben çok zayıf bir bayan olduğum için balon gelinlik almıştım. Bu gelinliğin içinde sırt dekoltesi ile hem dikkatleri çektim hem de çok rahat hissettim.

YORUM YAZIN