Gelin Makyajı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kategori: Gelin Makyajı - 138 viewsYorum Yazın
Gelin Makyajı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gelin Makyajı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gelin Makyajı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kadınlar özellikle özel anlarında çok daha güzel olmaya çalışırlar. Güzellik uğruna her şeyini yapabilenler bile var. Bu özel gecede de güzel olmak her gelin adayının hakkıdır. Özellikle de en güzel olmak. Özel gecede, tüm dikkatleri üzerine toplayarak herkesi kendisine hayran olmalarını isterler. Bu özel günde bu durumu sağlayacak en önemli unsurlardan biriside, düğün gününüzü tamamlayacak bir diğer aksesuarınız olan gelin makyajınızdır. Peki, gelin makyajı nasıl olmalı? Hadi şimdi bu durumu birlikte inceleyelim.

Gelin Makyajı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Her uyumu göz önünden bulundurduğunuz gibi bunu da ince eleyip sık dokuyacaksınız. Başlıca hedefimiz gelin makyajımızın kesinlikle bir uzman tarafından yapılması. Kötü birinin elinde olmak o gün için isteyeceğiniz son şey. Daha öncesinde muhakkak bu uzman kişi ile konuşun. Neler yapacak? Nasıl uygulayacak? Ne kadar sürecek? Hepsini öğrenmenizde yarar var. Sizde nasıl bir gelinlik modeli seçtiğinizi, takılarınızı, duvağınızı her detayı muhakkak belirtin. Buna göre izlemeniz gereken yol kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Şunu da belirtelim ki uzman birisini bulamam diyorsanız farklı bir kuaför aramak yerine devamlı gittiğiniz kuaförünüzle fikir alışverişinde bulunmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Gelin makyajınızda nelerin belirgin olması gerektiği zaten yüzünüzün ayrıntılarında gizli olacaktır. Masmavi bir göze sahip bir gelin adayının sanırım onları saklamaya ihtiyacı yoktur. O mavi göz nasıl ortaya çıkarılacak. Göz ve ten renginize göre koyu yada açık tonlar kullanıp kullanmayacağınızı belirleyeceksiniz. Esmer bir yapıda olup, gidip de bu renkte bir fondötene boğmayın kendinizi. Ten renginize göre gözaltlarınızı açık mı koyu mu yapacaksınız belirleyin. Ya da dudaklarınızı mı ön plana çıkaracaksınız? Buna göre uygulamalar yapın. Ancak gelin makyajınızın, gelinliğinizin önüne geçmesine müsaade etmeyin.

Kaşlarınızı göz ve yüz yapınıza uygun hale getirin.

Makyajda dikkat edilmesi gereken bir şeyde eğer dekolteli bir gelinlik giyiyorsanız muhakkak dekolte ile yüzünüz arasında renk farkı kalmasın.

 

Gelin Makyajı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Sağlığınız her şeyden önemli olduğunu unutmayın. Bu yüzden danıştığınız uzmandan veya kuaförünüzden kullanacağı ürünlerin kaliteli olmasını isteyin. Bilinmedik malzemeler ya da daha önce hiç kullanmadığınız malzemeler yüzünüzü tahriş edebilir. Belki sadece 1 günlük kalıcı lekeler oluşur ancak o güzelim günü zehir edebilir. Önce sağlık.

Önce sağlık diyoruz ve size bir detayı daha belirtmek istiyoruz. Düğün gününüz belki çok yoğun, belki çok yorucu, belki ağlamaklı, belkide çok gülmeceli, sonuçta her hali ile dolu dolu geçireceğiniz bir gün olacak. İşte böyle bir günde makyajınızın yüzünüzde yapıldığı andaki gibi güzel kalmasını sağlamalısınız. Uzmanlar bu durum için baz denilen bir uygulama yapıyorlar. Baz, makyajın uzun süre cilt üzerinde kalmasını ve yüzünüzün günün yorgunluğunda bile yapılan makyajı daha canlı taşımasına yardımcı olan bir uygulamadır. Ancak bu işlemi muhakkak yaptırmadan önce danışın.

Sırf güzel olmak için ileride size problem oluşturacak uygulamaları kullanmayın. Alternatif yöntemlere yönelin. Her uygulama her cilde gitmeyebilir. Bazı ciltlerde makyaj çok uzun, bazılarında ise çok kısa kalabilir. O yüzden daha öncesinde yaptırdıysanız ve sıkıntı olmuyorsa verilen tavsiyeleri uygulayın. Yüzde yara, leke yada herhangi bir kazadan dolayı izler mevcutsa teninize uygun fondöten ile bunları kapatmanızdır. Özellikle bu durumlarda yapılan uygulamaların daha kalıcı olması gerektiği için baz uygulaması burada ön plana çıkmaktadır. Sizlere tavsiyemiz düğün gününüzün öncesinde bir deneme makyajı yaptırmanızdır. Böylece makyajın nasıl duracağı hakkında bir fikriniz olacaktır.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Gelin Makyajı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Semra dedi ki:

    Gelin makyajı denince akla hemen abartılı ve ağır makyajlar gelir. Ama bu herkes için uygun değildir. Gelinlik modeline, ortama, yüz hatlarına ve kişiliğe uygun bir makyaj yapılmalıdır. Bazen soft makyajlar daha zarif ve şık durabilir.

YORUM YAZIN