Gelin Makyajı 2

Kategori: Gelin Makyajı - 145 viewsYorum Yazın
Gelin Makyajı 2

Gelin Makyajı 2

Gelin makyajında kaşlara vurgu yapmak büyük öneme sahiptir. Uzun yıllardan beri inceltmeye, kavis vermeye ve kısaltmaya çalıştığımız kaş modası günümüzde doğal haline dönmeye başlamıştır. Artık kalın hiç alınmamış gibi duran doğal kaşlar daha trend bir görünüm sağlamaktadır. Doğal görünümüne dönen kaşlar arasında boşluklar kaş kalemi veya kalıcı kaş makyaj uygulamaları ile doldurulabilir. Kaşınızın saç renginize göre daha koyu olması gerekmektedir. Bakışlarda ki derinliği arttırmak için eyeliner tercih edilebilir. Eyelinerde ki koyu renk bakışlara artı bir derinlik katacak iken eyilenerle göz bitiminden yukarı doğru kuyruk yapmak daha çarpıcı bakışlara sahip olmanıza sebep olacaktır. Günlük hayattanda bilineceği gibi kırmızı rujun çarpıcı, dikkat çekici özelliği bulunmaktadır.

Kırmızı rujun bulunduğu gelin makyajları daha çarpıcı bir etki yaratmaktadır. Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta her gelin adayı aynı tonda koyu veya açık kırmızı ruju kullanmamalıdır. Her gelin adayının ten rengi farklı olacağı için ten renklerine en uygun olan tonda kırmızı ruj kullanmaları gerekmektedir. Ayrıca ruju uygular iken dudak kalemi ve ruj fırçasından yardım almakta fayda vardır. Sarışın gelin adaylarının mat kırmızı ve nar çiçeği tonlarını kullanmaları daha güzel sonuçlar doğuracak iken, kumral gelin adaylarının parlak ve turuncu tonlarda ruj kullanmaları gerekmektedir.

Gelin makyajında göz makyajı yapılırken en çok metalik renkler tercih edilmektedir. Günlük hayatta da bayanların gece makyajlarında vazgeçilmez hale gelen metalik renkler artık gelin makyajı olarak da yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Mürdüm, dore, gri ve füme renklerinde oldukça fazla göz makyajı yapılmaktadır. Böylelikle gelin adayları makyajlarında fütüristik bir hava yakalayabilmektedirler. Aynı zamanda bilinmelidir ki metalik göz makyajları gelinliğin ışıltıları ile de uyum sağladığı için gelin adayları bir bütün içinde şık gözükmektedirler. Ten ve saç renginizin tonlarını kullanarak gölge-ışık oyunu yapabilirsiniz. Böylelikle daha doğal bir gelin makyajı yapmış olacaksınız. Gölge-ışık oyunun da amaç yüzünüzde bulunan kusurları kapatmak ve güzel bölgelerinizi ön plana çıkarmaktır. Gölge-ışık oyunu ile Elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarıp burun kemerinizi düzleştirecek ve dudak çizginizi belirginleştirerek bakışlarınızı vurgulayacaksınız. Bu sayede kendiniz gibi gözükeceksiniz.

Gelin Makyajı 2

Gelin makyajı porselen ve su bazlı makyaj olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Eğer cildinizde büyük kalıcı izler var ise porselen makyaj yaptırabilirsiniz. Eğer cildinizde kalıcı bir iz veya rahatsız olduğunuz bir durum yok ise su bazlı makyaj yapmanız daha uygun olacaktır. Gelin makyajı yapılırken dikkat edilmesi gereken bir nokta göz ve ten rengidir. Yapılan makyajın gelin adayının göz ve ten rengine uygun olması gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Gelin Makyajı 1 başlıklı makalemizde gelin makyajı, gelin makyajı çeşitleri ve makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Gelin Makyajı 2 (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Esin dedi ki:

    Gelin makyajı her zaman doğal olmalı. Bizi düğünümüzde ilk defa gören kişilerin aklında bu makyaj ile kalacağız. O yüzden doğal tonlar seçmeli, olduğumuz gibi görünmeliyiz.

YORUM YAZIN