Gelin Göz Makyajı

Kategori: Gelin Makyajı - 96 viewsYorum Yazın
Gelin Göz Makyajı

Gelin Göz Makyajı

 

Gelin makyajı  ışıltılı ve iddialı bir güne hazırlanan gelinin en önemli detayıdır. Işıltılı farlarla, ve parlak rujlarla yapılan makyaj adeta bir illüzyon yaratarak gelini geceye hazırlarken aynı zamanda gelinin zarif ve kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Gelin makyajında kullanılan fondöten en önemli unsur olurken yüzü pürüzsüz göstermesi amaçlanır. Profesyonel makyaj olarak öne çıkan makyajda mutlaka ten rengine yakın fondötenin olması gerekir ve elmacık kemikleri için kullanılan allıkların uyumlu olması önemlidir. Kilolu yüzleri daha küçük gösteren, kusurları kapatan ve pürüzsüz bir yüz sağlayan gelin makyajını genelde profesyonel makyözler yapmalıdır.Gelin Göz Makyajı

 

Gelin Göz MakyajıGözlerde de ayrı bir işlem gerektirir. Genelde kırmızı ve yeşil tonları farlar kullanılarak yapılan buğulu göz makyajı, gözlerin çok daha ön planda olmasını sağlayacaktır. Kirpiklere takılan takma kirpikler bu muhteşem geceyi daha da unutulmaz ve kusursuz kılacaktır.

Gelin Göz Makyajı

Farklı bir tarz arayan gelinlerin göz makyajları ise metalik renkler ile yapılan fütüristik makyajlarla sağlanabilir. Altın ya da gümüş rengi farlar ile yapılan göz makyajında sıra dışı ve iddialı bir gelin tarzı ön plana çıkmaktadır. Dudaklarda ise genelde kırmızı ve pembe tonları yoğun olarak kullanılırken mat veya parlak olması ise tamamen gelinin seçimine ve makyajın bütünlüğüne kalmıştır.

Gelin makyajında kullanılan fondöten en önemli unsur olurken yüzü pürüzsüz göstermesi amaçlanır. Profesyonel makyaj olarak öne çıkan makyajda mutlaka ten rengine yakın fondötenin olması gerekir ve elmacık kemikleri için kullanılan allıkların uyumlu olması önemlidir. Kilolu yüzleri daha küçük gösteren, kusurları kapatan ve pürüzsüz bir yüz sağlayan gelin makyajını genelde profesyonel makyözler yapmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Gelin Makyajı 2 başlıklı makalemizde gelin makyajı, gelinlik modelleri 2016 ve gelinlik modelleri istanbul hakkında bilgiler verilmektedir.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN