Gelin Çiçeği Modelleri

Kategori: Gelin Çiçeği - 106 viewsYorum Yazın
Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin Çiçeği Modelleri 

Gelin çiçeği gelin adayı için oldukça önemlidir. Gelinlik seçimi kadar seçilecek çiçek için de ayrı bir özen gösterilmesi gerekmektedir. Piyasada birçok gelin çiçeği modeli bulunmaktadır. Fakat siz gelin adayları tercih edeceğiniz gelin çiçeğini düğünü yapacağınız mevsime göre seçmelisiniz. Eğer düğününüzde elinizde taze çiçek olsun istiyor iseniz o halde, düğünü yapacağınız mevsimde hangi çiçekler mevcut oluyor bunu araştırmanız gerekmektedir. Gelin çiçekleri arasında en çok tercih edilen ve trend olarak nitelendirilen çiçekler beyaz güllerden oluşan buketlerdir. Beyaz güllerden oluşan buketlerin çok tercih edilmesinin sebebi ise halk arasında beyaz gülün masumiyeti ve gelini çağrıştırmasıdır.

EğGeçtiğimiz yıl gelin çiçeği modelleri arasından en çok tercih edilen çiçek lalelerdir. er gelin adayları hem farklı hem de şık bir seçim yapmak istiyorlar ise lale buketleri mantıklı bir seçim olacaktır. Eğer sade ve şık bir görünüme sahip olmak istiyor iseniz beyaz lalelerden oluşan buketleri tercih etmeniz gerekecektir. Fakat gelin çiçeğiniz renkli olsun istiyor iseniz renkli laleler tercih edebilirsiniz. Eğer kır düğünü yapacak iseniz seçeceğiniz çiçeklerin renkleri bordo, mor ve yeşil gibi canlı olmalıdır. Bu tarz renklerin bir araya gelmesi ile ortaya bohem bir hava oluşacak ve elinizde tuttuğunuz gelin çiçeği bile kır düğününü hissettirecektir. Ama bilinmesi gerekir ki kır düğünü yapacak gelin adaylarının kır çiçeklerinden oluşan buketleri tercih etmeleri daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Son dönemde kır düğünleri için tercih edilecek gelin çiçeği modellerinin en başında papatya buketleri yer almaktadır. Eğer minimal tarzda bir düğün organize ettiyseniz papatya doğru seçim olacaktır. Unutulmamalıdır ki gelin çiçeği seçilirken düğün yerinde kullanılacak çiçeklerde göz önünde bulundurulmalıdır. Düğün mekanında kullanılacak çiçekler ile elinize alacağınız buketinizin aynı çiçeklerden oluşması düğününüzün tamamen uyum içinde olmasını sağlayacaktır. Bir diğer gelin çiçeği modeli kırmızı güllerdir. Aşkın temsilcisi olan kırmızı gül düğünlere oldukça yakışmaktadır. Eğer güller ile bir buket hazırlamak istiyor iseniz pembe, beyaz ve kırmızı gülleri bir arada kullanmanız estetik açısından güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Gelin çiçeğinizi seçtikten sonra süslemek için, inci, taş, tül ve dantel kullanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Beyaz Gelin Çiçeği Modelleri başlıklı makalemizde Askılı Gelinlik Modelleri, askılı prenses gelinlik modelleri ve Beyaz Gelin Çiçeği Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Gelin Çiçeği Modelleri (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Dİlay dedi ki:

    Gelin çiçeği modelleri son zamanlarda bize çok yaratıcı modeller sunuyor. Canlı çiçeklerden tutunda kurutulmuş çiçeklere, keçeden yapılan çiçeklere, kumaş ve tüllerden yapılan çiçeklere kadar çok fazla seçenek var. Önemli olan gelinliğimize uygun, salona uygun ve kişiliğimizi yansıtacak modeli seçebilmek. Renk uyumunu makyaj renkleri ile yakalayabilmek.

YORUM YAZIN