Saça Göre Duvak Modelleri 1

Kategori: Duvak Modelleri - 103 viewsYorum Yazın
Saça Göre Duvak Modelleri 1

Saça Göre Duvak Modelleri

 

 Saça göre duvak modelleri ilgili her aksesuarın kullanımının gelinlikle uyumu açısından önemlidir. Her duvağın pek çok çeşidi ve modeli olurken kendine has tarzı da bulunur. Önemli olan sizin kendinize yakışan ve uyumlu olan duvak modelini bulmanızdır. Gelinlik kombininizde hem saçlarım görünsün hem de duvağım dikkat çeksin diyorsanız seçiminize uygun bir duvak modelinizi seçebilirsiniz. Kısa saçlara sahipseniz ve çok şık bir duvak istiyorsanız, kısa kafes duvaklar bu noktada çok fazla tercih edilirken saçlarınızın kısa olması duvağınızın kısa olması ile uyumlu olacaktır. Çünkü kafes duvaklar hem vintage bir tarz sunarken hem de şıklığınızı tamamlayacak olan güçlü bir etkiye sahiptir.

 

 Saça göre duvak modelleri seçimi yaparken duvağın gelinlik için uyumunun çok iyi olması gereklidir ve özenle seçim yapılmalıdır. Uzun saçlarınız varsa ve duvak seçiminde kararsızsanız çok iyi seçimler yapmalısınız. Uzun saçlarınızı dağınık mı bırakacaksınız? Topuz veya örgü modeli mi yapacaksınız? Saçlarınıza yapacağınız model uygulamalarının her biri, duvak seçiminiz için önemli bir veri olacaktır. Saçlarınızı topuz yapacaksanız topuz altı duvak modeli seçimi doğru olacaktır. Topuz altı duvak modelinde sıkı bir topuz olan saçın altından bir duvak yerleştirilir ve aşağı kadar istenilen uzunlukta tasarlanır. Uzun kafes duvak modelleri de saçlarınızın salınık olduğunda  zerafeti yansıtmanızı sağlayacaktır.

171

Bir önceki yazımız olan Salon Düğünü Duvak Modelleri başlıklı makalemizde Askılı Gelinlik Modelleri, askılı prenses gelinlik modelleri ve dantelli gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


GüzelGelinlik

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Saça Göre Duvak Modelleri 1 (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Sare dedi ki:

    Saça göre duvak seçimi yapmak çok önemlidir. Eğer uzun saçlarınız varsa her türlü duvak tercih edebilirsiniz. Ama kısa saça sahipseniz daha küçük duvaklar seçmek zorunda kalacaksınız demektir. Kafes tarzı duvaklar en doğru seçim olabilir.
    Uzun saçlarda topuz altı duvaklar çok gündemde. Tercih yaparken bunu sakın unutmayın.

YORUM YAZIN